Land Rover Discovery Sport v motorizaci P270e AWD automat je vůz střední třídy s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 198 kW (269 koní) a točivým momentem 540 Nm. Motor o objemu 1,5 l a 3 válce (12 ventilů) s přímým vstřikováním dosahuje měrného výkonu 132 kW na litr objemu. Automatická převodovka má 8 stupňů. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 7 sekund a maximální rychlost je 190 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 91,3 kW na tunu (průměr kategorie: 111,2 kW/t).
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 4 l/100 km. Nádrž pojme 58 litrů, což vystačí přibližně na 1450 km.
S délkou 4 597 mm, šířkou 1 894 mm a výškou 1 727 mm (rozvor 2 741 mm) patří do kategorie Střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 780 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 168 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 750 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 600 kg. Světlá výška 212 mm a průměr otáčení 11 m doplňují profil vozu.
Cena Land Rover Discovery Sport P270e AWD automat startuje na 1 646 648 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 1. 6. 2025. Stejný 1,5l benzínový motor o 198 kW najdete také v modelech Land Rover Range Rover Evoque.
| Název | P270e AWD automat |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 3 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | 1.5 l |
| Převodovka | a (8) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 198 kW |
| Maximální rychlost | 190 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 s |
| Série | Discovery Sport (L550) (od 09/19) |
| Začátek výroby | L550 |
| Začátek výroby modelu | Discovery Sport P270e |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1727mm |
| Šířka | 2173mm |
| Délka | 4597mm |
| Rozvor | 2741 mm |
| Objem kufru | 780 / - l |
| Hmotnost | 2168 / 2750 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 212 |
| Přední nájezdový úhel | 22 |
| Zadní nájezdový úhel | 28 |
| Přechodový úhel | 19 |
| Stoupavost | 100 |
| Hloubka brodění | 600 |
| Kombinovaná | 4l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Typ paliva 2. pohonu | electricity |
| Kombinovaná 2. pohon | 4 l/100km |
| Město 2. pohon | - |
| Mimo město 2. pohon | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 58 km |
| Dojezd WLTP | 58 km |
| Dojezd město | 73 km |
| Kapacita baterie hrubá | 12 kWh |
| Kapacita baterie netto | 12 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 135 km/h |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 402 min. (AC zásuvka 230V 2,3 kW), 192 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 4,6 kW), 132 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 7,0 kW); 80%: 30 min. (DC nabíjecí stanice 32,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 646 648 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1600 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |