Japonská automobilka Lexus nabízí celkem 8 modelů, namátkově třeba LM, ES, LBX, NX nebo RX. LM patří s délkou 5,125 metru k těm větším, šířka je pak 1,89 m, výška 1,94 m. Hodnoty průměrného MPVčka jsou pak 4,76 m na délku, 1,86 m na šířku a 1,71 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde karoserie nápadně připomíná dodávku
LM se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026. Model je dostupný v 4 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – LM je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 247 koní. Nejsilnější z nich (350h E-FOUR automat) dosahuje maximální rychlosti 190 km/h a na stovku se dostane za 8 sekund.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou 350h E-FOUR automat. LM je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 350h E-FOUR automat platili přibližně 33 960 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 785 200 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Lexus LM je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 2 kusy modelu Lexus LM, z toho 1 nový a 1 ojetý.
Za posledních 12 měsíců (od února 2025) bylo celkem registrováno 31 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Značka Lexus získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,9 z 10 a obsadila 1. místo z 39 značek.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 184 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 190 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 - - s |
| Série | LM (AH4) (od 10/23) |
| Začátek výroby | AH4 |
| Začátek výroby modelu | LM 350h |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1940mm |
| Šířka | 2295mm |
| Délka | 5125mm |
| Rozvor | 3000 mm |
| Objem kufru | 110 / - l |
| Hmotnost | 2345 - -/2880 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 13 |
| Světlá výška | 152 |
| Kombinovaná | 7 - -l/100km |
| Město | 7 l/100km |
| Mimo město | 6 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | MPV |
| Počet míst | 7 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 3 290 000 Kč - 3 290 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
Lexus LM: Hodí se i pro rodinu?Auto.cz
- Mistrovské naladění podvozku
- Dílensky dokonalé zpracování interiéru
- Výjimečný komfort pro cestující v druhé řadě
- Třetí řada sedaček je nouzová a tvrdá
- Motor se na dálnici točí příliš vysoko
- Prakticky žádný zavazadlový prostor s vyklopenou zadní řadou
- Kompromisní pozice uprostřed zadní lavice