Maserati Grecale ve verzi Trofeo automat je vůz střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 410 kW (558 koní) a točivým momentem 820 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 4 sekundy a maximální rychlost je 220 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 165,3 kW na tunu.
Baterie o kapacitě 98 kWh (netto) umožňuje dojezd až 580 km dle WLTP při kombinované spotřebě 20 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 4 865 mm, šířkou 1 948 mm a výškou 1 651 mm (rozvor 2 903 mm) patří do kategorie Střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 535 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 480 kg při maximální přípustné hmotnosti 3 110 kg. Průměr otáčení činí 12 m.
Cena Maserati Grecale Trofeo automat startuje na 2 840 000 Kč (přepočet z EUR, orientační).
| Název | Trofeo automat |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 410 kW |
| Maximální rychlost | 220 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 s |
| Série | Grecale (AM182) (od 08/22) |
| Začátek výroby | AM182 |
| Začátek výroby modelu | Grecale Folgore |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1651mm |
| Šířka | 2163mm |
| Délka | 4865mm |
| Rozvor | 2903 mm |
| Objem kufru | 535 / - l |
| Hmotnost | 2480 / 3110 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 20l/100km |
| Město | 16 l/100km |
| Mimo město | 16 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 580 km |
| Dojezd WLTP | 580 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 105 kWh |
| Kapacita baterie netto | 98 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 270 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 22,0 kW); 80%: 37 min. (DC nabíjecí stanice 150,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vzduchové |
| Zadní odpružení | vzduchové |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 840 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |