Francouzská automobilka Peugeot nabízí celkem 24 modelů, namátkově třeba 308 SW, e-Rifter, Rifter, Rifter N1 nebo 2008. Rifter patří s délkou 4,405 metru k těm menším, šířka je pak 1,848 m, výška 1,818 m. Hodnoty průměrného kombíku jsou pak 4,72 m na délku, 1,86 m na šířku a 1,58 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde karoserie vede v jedné linii nad zavazadlový prostor a pak jde ostře dolů. Díky tomu disponuje opravdu velkým zavazadlovým prostorem.
Rifter se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026.
Rifter se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon všech kol, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Peugeot Rifter 1.2 PureTech 110 MAN6 platili přibližně 5 767 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 133 363 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Peugeot Rifter je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
U kombíku vás jistě bude zajímat i objem kufru. Peugeot Rifter disponuje objemem 775 litrů, resp. 3500 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Mitsubishi ASX (484 litrů), Dongfeng Shine GS (474 litrů), Ligier Myli (459 litrů), Peugeot 2008 (434 litrů) nebo KGM Tivoli (395 litrů)
Značka Peugeot získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 6,4 z 10 a obsadila 34. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Peugeot dlouhodobou průměrnou poruchovost 24,7 % (9. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 81 kW - - kW |
| Maximální rychlost | - - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1818mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4405mm |
| Rozvor | 2785 mm |
| Objem kufru | 775 / 3500 l |
| Hmotnost | - -/- - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | - - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 558 677 Kč - 558 677 Kč |
| Minimální výbava | ACTIVE LONG N1 |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |