Švédská automobilka Volvo nabízí celkem 12 modelů, namátkově třeba EC40, EX30, EX40, EX90 nebo XC40. EX40 patří s délkou 4,44 metru k těm menším, šířka je pak 1,863 m, výška 1,647 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
EX40 se vyrábí ve čtyřech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026. Základní výbava Essential startuje na 1 218 500 Kč, model je dostupný v 5 různých výbavách.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou Single Motor. Vůz Volvo EX40 lze sehnat jak ve variantě s pohonem zadních kol, tak i s pohonem všech kol. Ten se pojí s motorizací Twin Motor AWD a příplatek oproti nejlevnější dvoukolce je 119 tisíc Kč.
V současné době je na Volvo EX40 k dispozici zvýhodněná cena od 1 188 500 Kč, což představuje úsporu 30 000 Kč (2 %) oproti běžné ceníkové ceně.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Single Motor ve výbavě Essential platili přibližně 12 934 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 299 080 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Volvo EX40 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 1 kus modelu Volvo EX40.
Za posledních 12 měsíců (od listopadu 2024) bylo celkem registrováno 56 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Značka Volvo získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,4 z 10 a obsadila 25. místo z 39 značek.
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 175 kW - 325 kW |
| Maximální rychlost | 180 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 - 7 s |
| Série | EX40 (X) (od 02/24) |
| Začátek výroby | X |
| Začátek výroby modelu | EX40 Single Motor |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1647mm |
| Šířka | 2034mm |
| Délka | 4440mm |
| Rozvor | 2702 mm |
| Objem kufru | 410 / - l |
| Hmotnost | 2040 - 2170/2470 - 2650 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 175 |
| Kombinovaná | 16 - 17l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 480 - 576 km |
| Dojezd WLTP | 480 - 576 km |
| Dojezd město | 647 - 804 km |
| Kapacita baterie hrubá | 70 - 82 kWh |
| Kapacita baterie netto | 67 - 79 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 253 000 Kč - 1 531 700 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1500 - 1800 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |