Volkswagen Touareg 2018

,

Světlo světa spatřila třetí generace Volkswagenu Touareg, která bude postavena na platformě MLB, stejně jako Audi Q7, Porsche Cayenne, Bentley Bentayga nebo Lamborghini Urus. První představení modelu se odehrálo na autosalonu v Pekingu, což svědčí o velkých plánech Volkswagenu s tímto automobilem na čínském trhu.

Exteriér

Design nového Volkswagenu Tourareg v sobě působivě kombinuje čisté dynamické linie s vysoce elegantními prvky. O silných ambicích modelu svědčí minimálně osmnáctipalcová litá kola, chromované rámečky okolo bočních oken a chromované lamely na čele vozu, které plynule přecházejí do rozměrných předních světlometů. Střecha vozu může být vylepšena instalací panoramatického okna, které lze vyklopit nebo posunout stiskem jediného tlačítka.

Interiér

Při usednutí za volant nového Volkswagenu Touareg zaujmou dva velké displeje dohromady tvořící Innovision Cockpit. Pod společným skleněným krytem se nachází dvanáctipalcová obrazovka digitálních přístrojů a patnáctipalcový, k řidiči lehce nakloněný, středový displej infotainmentu. Bohatě dimenzované rozměry displejů umožňují intuitivní ovládání všech palubních systémů, vpodstatě jediný mechanický ovladač slouží k regulaci hlasitosti audiosystému.

Motorizace

Paleta nabízených motorů ještě nebyla kompletně specifikována. Očekává se možnost volby mezi vznětovým osmiválcem o výkonu 310kW, vznětovými šestiválci naladěnými na 170 a 210kW a zážehovým šestiválcem s výkonem 250kW. Nasazení čtyřválcového motoru lze očekávat minimálně ve spojení s elektromotorem ve verzi plug-in-hybrid.

Moderní technologie  

Již při prvním pohledu na příď vozu můžeme rozpoznat volitelné světlomety IQ.Light efektivně využívající technologii LED-Matrix. Vypínáním jednotlivých segmentů systém automaticky zajišťuje, aby při rozsvícených dálkových světlech nedocházelo k oslnění ostatních účastníků silničního provozu nebo samotného řidiče Touaregu odrazem od dopravních značek. Dohromady 128 diodových modulů v jednom světlometu je inteligentně řízeno také na základě dat z navigace, natočení volantu nebo dle zvoleného jízdního režimu. Manévrovací schopnosti a lepší jízdní stabilitu zajišťuje systém řízení všech kol. Nejvyšší možnou míru komfortu přináší vzduchové pérování s nastavitelnou světlou výškou vozu. Na český trh bude Volkswagen Touareg uveden ve třech různých výbavách, aby co nejlépe uspokojil široký okruh zájemců. Vybrat si budou moci mezi elegantní verzí Elegance, ještě luxusnější variantou Atmosphere a sportovně laděnou verzí R-Line.

Akční nabídky

0
Porovnávač
TOPlist