Alfa Romeo Junior Ibrida v motorizaci 1.2 VGT 48V-Hybrid Q4 eDCT6 je malé auto s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 107 kW (146 koní). Motor o objemu 1,2 l dosahuje měrného výkonu 89,2 kW na litr objemu. Automatická převodovka má 6 stupňů. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 9,1 sekund a maximální rychlost je 200 km/h.
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 5,2 l/100 km. Emise CO₂ jsou 119 g/km.
S délkou 4 173 mm, šířkou 1 781 mm a výškou 1 533 mm (rozvor 2 562 mm) patří do kategorie Malé auto. Zavazadlový prostor nabízí 415 litrů.
Cena Alfa Romeo Junior Ibrida 1.2 VGT 48V-Hybrid Q4 eDCT6 startuje na 829 000 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 22. 4. 2026.
| Název | 1.2 VGT 48V-Hybrid Q4 eDCT6 |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | - |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | 1.2 l |
| Převodovka | a (6) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 107 kW |
| Maximální rychlost | 200 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 9.1 s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1533mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4173mm |
| Rozvor | 2562 mm |
| Objem kufru | 415 / - l |
| Hmotnost | - / - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 5.2l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | 119 g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 829 000 Kč |
| Minimální výbava | Junior |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |