Německá automobilka Audi nabízí celkem 34 modelů, namátkově třeba Q3, Q3 Sportback, Q5, Q5 Sportback nebo Q6 e-tron. Q6 e-tron Sportback patří s délkou 4,771 metru k těm větším, šířka je pak 1,939 m, výška 1,685 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Q6 e-tron Sportback se vyrábí ve třech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z března 2026. Základní výbava Q6 e-tron Sportback startuje na 1 874 900 Kč, model je dostupný v 3 různých výbavách.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou Q6 Sportback e-tron performance. Vůz Audi Q6 e-tron Sportback lze sehnat jak ve variantě s pohonem zadních kol, tak i s pohonem všech kol. Ten se pojí s motorizací Q6 Sportback e-tron quattro a příplatek oproti nejlevnější dvoukolce je 24 tisíc Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Q6 Sportback e-tron ve výbavě Q6 e-tron Sportback platili přibližně 19 353 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 447 460 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Audi Q6 e-tron Sportback je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Audi Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Audi Q6 e-tron Sportback se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací Q6 Sportback e-tron quattro – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 2 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 1 kus modelu Audi Q6 e-tron Sportback.
Za posledních 9 měsíců (od dubna 2025) bylo celkem registrováno 15 kusů.
Značka Audi získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,7 z 10 a obsadila 18. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Audi dlouhodobou průměrnou poruchovost 19,2 % (2. z 14 značek v žebříčku).
Norský youtuber Bjørn Nyland model otestoval celkem 2×. Nejlepší naměřené hodnoty: při 90 km/h 170 Wh/km (dosah 552 km) (Quattro), při 120 km/h 235 Wh/km (dosah 399 km) (Quattro). Závorka u každé hodnoty uvádí konkrétní variantu a rok testu — výsledky novější generace se proto mohou výrazně lišit od starších verzí. Data pocházejí z jeho veřejné testovací databáze, která obsahuje měření za pevně kontrolovaných podmínek (ustálená rychlost, GPS verifikace, zaznamenaný stav baterie).
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 215 kW - 285 kW |
| Maximální rychlost | 210 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 5 - 7 s |
| Série | Q6 e-tron (GF) (od 01/25) |
| Začátek výroby | GF |
| Začátek výroby modelu | Q6 Sportback e-tron |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1685mm |
| Šířka | 2193mm |
| Délka | 4771mm |
| Rozvor | 2889 mm |
| Objem kufru | 511 / - l |
| Hmotnost | 2200 - 2400/2740 - 2940 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Přední nájezdový úhel | 18 |
| Zadní nájezdový úhel | 25 |
| Kombinovaná | 15 - 17l/100km |
| Město | 10 - 11 l/100km |
| Mimo město | 11 - 12 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 550 - 668 km |
| Dojezd WLTP | 550 - 668 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 83 - 100 kWh |
| Kapacita baterie netto | 75 - 94 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 851 000 Kč - 1 874 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2000 - 2400 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |