BMW X1 v motorizaci xDrive25e Steptronic je vůz nižší střední třídy s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 180 kW (245 koní) a točivým momentem 477 Nm. Motor o objemu 1,5 l a 3 válce (12 ventilů) s přímým vstřikováním dosahuje měrného výkonu 120 kW na litr objemu. Maximální výkon je k dispozici při 4 000 ot./min a točivý moment 477 Nm přichází už od 1 500 ot./min. Automatická převodovka má 7 stupňů. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 6 sekund a maximální rychlost je 190 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 93,3 kW na tunu (průměr kategorie: 84,7 kW/t).
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 2 l/100 km. Nádrž pojme 47 litrů, což vystačí přibližně na 2350 km.
S délkou 4 500 mm, šířkou 1 845 mm a výškou 1 630 mm (rozvor 2 692 mm) patří do kategorie Nižší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 490 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 930 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 430 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 700 kg. Světlá výška 205 mm a průměr otáčení 11 m doplňují profil vozu.
Cena BMW X1 xDrive25e Steptronic startuje na 1 232 400 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 1. 1. 2026. Stejný 1,5l benzínový motor o 180 kW najdete také v modelech BMW Řada 2 Active Tourer.
| Název | xDrive25e Steptronic |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 3 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Maximální otáčky za minutu | 4000 RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | 1500 RPM |
| Objem motoru | 1.5 l |
| Převodovka | a (7) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 180 kW |
| Maximální rychlost | 190 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 s |
| Série | X1 (U11) (od 10/22) |
| Začátek výroby | U11 |
| Začátek výroby modelu | X1 xDrive25e |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1630mm |
| Šířka | 2104mm |
| Délka | 4500mm |
| Rozvor | 2692 mm |
| Objem kufru | 490 / - l |
| Hmotnost | 1930 / 2430 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 205 |
| Kombinovaná | 2l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Typ paliva 2. pohonu | electricity |
| Kombinovaná 2. pohon | 2 l/100km |
| Město 2. pohon | - |
| Mimo město 2. pohon | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 81 km |
| Dojezd WLTP | 81 km |
| Dojezd město | 100 km |
| Kapacita baterie hrubá | 16 kWh |
| Kapacita baterie netto | 14 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 480 min. (AC zásuvka 230V 2,3 kW), 150 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 7,4 kW), 105 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 232 400 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1700 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |