CUPRA Born ve verzi CUPRA Born VZ 240kW je kompaktní vůz s elektrickým pohonem o výkonu 240 kW (326 koní). Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na zadní nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 5,6 sekund a maximální rychlost je 180 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 129,9 kW na tunu.
Baterie o kapacitě 79 kWh (netto) umožňuje dojezd až 570 km dle WLTP při kombinované spotřebě 14,6 kWh/100 km. K dispozici je AC nabíjení výkonem 11 kW a DC rychlonabíjení až 185 kW.
S délkou 4 322 mm, šířkou 1 809 mm a výškou 1 540 mm (rozvor 2 770 mm) patří do kategorie Kompaktní třída. Zavazadlový prostor nabízí 385 litrů a po sklopení zadních sedadel až 1267 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 848 kg.
Cena CUPRA Born CUPRA Born VZ 240kW startuje na 1 375 000 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 24. 4. 2026.
| Název | CUPRA Born VZ 240kW |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | - |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | AT (1) |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 240 kW |
| Maximální rychlost | 180 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 5.6 s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | Kompaktní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1540mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4322mm |
| Rozvor | 2770 mm |
| Objem kufru | 385 / 1267 l |
| Hmotnost | 1848 / - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 14.6l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 570 km |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 82 kWh |
| Kapacita baterie netto | 79 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | - |
| Nabíjecí výkon AC | 11 kW |
| Nabíjecí výkon DC | 185 kW |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 375 000 Kč |
| Minimální výbava | VZ |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |