Hyundai IONIQ 5 ve verzi 4WD je vůz střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 239 kW (325 koní) a točivým momentem 605 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 5 sekund a maximální rychlost je 185 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 110,4 kW na tunu (průměr kategorie: 108,4 kW/t).
Baterie o kapacitě 84 kWh (brutto) umožňuje dojezd až 495 km dle WLTP při kombinované spotřebě 18 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě. Funkce V2L umožňuje napájet externí spotřebiče.
S délkou 4 655 mm, šířkou 1 890 mm a výškou 1 605 mm (rozvor 3 000 mm) patří do kategorie Střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 520 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 165 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 685 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 600 kg. Světlá výška 160 mm a průměr otáčení 12 m doplňují profil vozu.
Cena Hyundai IONIQ 5 4WD startuje na 1 539 990 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 1. 2. 2026.
| Název | 4WD |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 239 kW |
| Maximální rychlost | 185 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 5 s |
| Série | IONIQ 5 (NE) (od 08/24) |
| Začátek výroby | NE |
| Začátek výroby modelu | IONIQ 5 (84 kWh) |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1605mm |
| Šířka | 2116mm |
| Délka | 4655mm |
| Rozvor | 3000 mm |
| Objem kufru | 520 / - l |
| Hmotnost | 2165 / 2685 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 160 |
| Kombinovaná | 18l/100km |
| Město | 12 l/100km |
| Mimo město | 13 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 495 km |
| Dojezd WLTP | 495 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 84 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | 477 kg |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 1965 min. (AC zásuvka 230V 2,3 kW), 455 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 76 min. (DC nabíjecí stanice 50,0 kW), 18 min. (DC nabíjecí stanice 260,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 80 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 539 990 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1600 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |