Jihokorejská automobilka KGM nabízí celkem 9 modelů, namátkově třeba Actyon, Rexton, Tivoli, Torres nebo Korando. Torres EVX patří s délkou 4,715 metru k těm větším, šířka je pak 1,89 m, výška 1,715 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Torres EVX se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2025. Základní výbava Style startuje na 879 900 Kč, model je dostupný v 2 různých výbavách.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou EVX. Torres EVX se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například japonská automobilka Subaru nabízí Crosstrek s motorem 2.0ie Lineartronic za 880 000 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za EVX ve výbavě Style platili přibližně 9 082 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 209 940 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu KGM Torres EVX je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 152 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 175 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 - - s |
| Série | Torres EVX (UK) (od 04/25) |
| Začátek výroby | UK |
| Začátek výroby modelu | Torres EVX EVX |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1715mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4715mm |
| Rozvor | 2680 mm |
| Objem kufru | 703 / - l |
| Hmotnost | 1915 - -/2410 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 169 |
| Kombinovaná | 18 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 462 km |
| Dojezd WLTP | 462 km |
| Dojezd město | 635 km |
| Kapacita baterie hrubá | 73 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-železo-fosfát (LFP) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 879 900 Kč - 879 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1500 - - kg |
| Nebrzděný | 500 - - kg |
Test + video KGM Torres Hybrid – tohle jezdí úplně jinak než SsangYong!0AutoWeek
- Žádné zápory neuvedeny
Vyzkoušíme nový KGM Torres EVX, elektrické auto, které si můžete dovolit, aniž byste se vzdali téměř ničehoMotor.es
- Prostorný interiér s 599 litry v kufru a pohodlnými místy pro tři dospělé vzadu
- Baterie 73,4 kWh s dojezdem 462 km, rychlonabíjení 120 kW
- Bohatá výbava již v základu za velmi dobrou cenu
- Trochu velké a méně obratné v těsných prostorech
- Nevýrazný design s trapným falešným krytem kola na zádi