Britsko-německá automobilka MINI nabízí celkem 9 modelů, namátkově třeba Aceman, Countryman, Countryman John Cooper Works, Countryman Electric nebo Cooper -dvéřové. Countryman John Cooper Works patří s délkou 4,447 metru k těm menším, šířka je pak 1,843 m, výška 1,645 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Countryman John Cooper Works se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Countryman John Cooper Works je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 296 koní. Nejsilnější z nich (John Cooper Works ALL4 Steptronic) dosahuje maximální rychlosti 250 km/h a na stovku se dostane za 5 sekund.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou John Cooper Works ALL4 Steptronic. Countryman John Cooper Works je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za John Cooper Works ALL4 Steptronic ve výbavě JCW ALL4 platili přibližně 12 654 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 292 580 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu MINI Countryman John Cooper Works je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 8 kusů modelu MINI Countryman John Cooper Works, z toho 5 nových a 3 ojeté.
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 57 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Značka MINI získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,1 z 10 a obsadila 12. místo z 39 značek.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 221 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 250 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 5 - - s |
| Série | Countryman (U25) (od 03/24) |
| Začátek výroby | U25 |
| Začátek výroby modelu | Countryman John Cooper Works |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1645mm |
| Šířka | 2069mm |
| Délka | 4447mm |
| Rozvor | 2692 mm |
| Objem kufru | 505 / - l |
| Hmotnost | 1735 - -/2235 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 7 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis-FCM |
| CO2 | - g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 225 900 Kč - 1 225 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |