Renault Rafale v motorizaci E-Tech Plug-in Hybrid 300 Alpine 4x4 Multi-Mode-automat je vůz střední třídy s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 221 kW (300 koní). Motor o objemu 1,2 l a 3 válce (12 ventilů) s přímým vstřikováním dosahuje měrného výkonu 184,2 kW na litr objemu. Maximální výkon je k dispozici při 5 500 ot./min. Automatická převodovka má 6 stupňů. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 6 sekund a maximální rychlost je 180 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 110 kW na tunu (průměr kategorie: 111,2 kW/t).
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 2 l/100 km. Nádrž pojme 55 litrů, což vystačí přibližně na 2750 km.
S délkou 4 710 mm, šířkou 1 886 mm a výškou 1 613 mm (rozvor 2 738 mm) patří do kategorie Střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 539 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 009 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 440 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 500 kg. Světlá výška 145 mm a průměr otáčení 10 m doplňují profil vozu.
Cena Renault Rafale E-Tech Plug-in Hybrid 300 Alpine 4x4 Multi-Mode-automat startuje na 1 234 000 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 6. 2. 2026.
| Název | E-Tech Plug-in Hybrid 300 Alpine 4x4 Multi-Mode-automat |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 3 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Maximální otáčky za minutu | 5500 RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | 1750 RPM |
| Objem motoru | 1.2 l |
| Převodovka | a (6) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 221 kW |
| Maximální rychlost | 180 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 s |
| Série | Rafale (RHN) (od 06/24) |
| Začátek výroby | RHN |
| Začátek výroby modelu | Rafale E-Tech Plug-in Hybrid 300 |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1613mm |
| Šířka | 2085mm |
| Délka | 4710mm |
| Rozvor | 2738 mm |
| Objem kufru | 539 / - l |
| Hmotnost | 2009 / 2440 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 145 |
| Kombinovaná | 2l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Typ paliva 2. pohonu | electricity |
| Kombinovaná 2. pohon | 2 l/100km |
| Město 2. pohon | - |
| Mimo město 2. pohon | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 97 km |
| Dojezd WLTP | 97 km |
| Dojezd město | 111 km |
| Kapacita baterie hrubá | 22 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | 59 kg |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 545 min. (AC zásuvka 230V 2,3 kW), 335 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 3,7 kW), 175 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 7,4 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 80 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 234 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1500 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |