Vozy skladem

Vzorové kalkulace

model
1.2 DualJet Premium
maximální nájezd
20000 km
období měs.
24
cena bez DPH
3 879 Kč
cena s DPH
4 694 Kč
model
1.2 DualJet Premium
maximální nájezd
20000 km
období měs.
24
cena bez DPH
4 430 Kč
cena s DPH
5 360 Kč

Akční nabídky

Kalkulace na míru

Vaše telefonní číslo použijeme pouze pro ověření a upřesnění poptávky, nikomu dalšímu jej bez vašeho souhlasu neposkytneme.

Jakmile obdržíme první nabídku, pošleme vám ji na e-mail.

Vyplatí se Suzuki Ignis na operativní leasing?

Obecně by se dalo říct, že jak komu. Je zde potřeba počítat se zůstatkovou hodnotou auta, cenou pronájmu, cenou pohoných hmot a velkou proměnnou je v tomto ohledu také cena servisu.

Vůz Suzuki Ignis je v nabídce operativních leasingů i ve variantě full-service, což znamená, že servis a pneumatiky jsou již započítány v ceně. V takovém případě je operativní leasing také dost o komfortu - v autě prakticky jen jezdíte a tankujete, o ostatní se stará leasingová společnost. Nejlevnejší taková nabídka na Ignis je ve variantě 1.2 DualJet Premium za 5360 Kč včetně DPH s nájezdem 20000km ročně na 24 měsíců.

Rozdíl v ceně je zde oproti variantě bez pneumatik a servisu 666 Kč měsíčně (15984 Kč za 24 měsíců pronájmu), sada lepších zimních pneumatik (, rozměr ) na Ignis pak stojí nejméně Kč. U kratších operativních leasingů bez pneumatik je sice můžete prodat, nicméně to je opět o starost navíc. Cena servisních prohlídek se pak liší podle modelu, u jednoročních pronájmů většinou do servisu nemusíte (první servisní prohlídky u vozů Suzuki bývají zpravidla buď ve 20, nebo 30 tisících km), u delších je pak vhodné si to zjistit.

Pokud si rozpočítáme nejlevnější variantu 1.2 DualJet Premium, tak jen za pronájem auta zaplatíme 2.8 Kč/km (3879*12/20000). Když k tomu připočteme spotřebu Suzuki Ignis na benzín, která činí 4.7 l/100km, dostaneme se na 2.8+1.4=4.2Kč na km. Řešit tedy, zda pořídit benzín nebo diesel je u operáků s menším nájezdem většinou celkem zbytečné - jedná se o zanedbatelnou část pronájmu vozu.

Pokud bychom nový vůz kupovali, model Ignis by nás v základní motorizaci 1.2 DualJet stál 253300 Kč, pokud bychom tedy nepočítali s servisem ani zůstatkovou hodnotou vozu, vyplatí se jej vlastnit po 54 měsících, tedy cca. po 5 letech užívání. Velkou proměnnou je zde však zmiňovaný servis a zůstatková hodnota vozidla, obojí se odhaduje celkem obtížně. Nespornou výhodou operáku je to, že jezdíte vždy v relativně novém voze.

Nájezd

Největším rozdílem v ceně operativního leasingu je asi roční nájezd. Pokud hodně jezdíte, tak bude zákonitě dlohodobý pronájem vozu dražší. U Suzuki Ignis začínají roční nájezdy od 20000 km za 4694 Kč měsíčně na 24 měsíců (2.3 Kč za km pronájmu) a končí až na 20000km za 4694 Kč/měsíčně za pronájem v celkové délce 24 měsíců (2.3 Kč za km pronájmu).

Suzuki Ignis - alternativy na operák (crossover)

Pokud by vám vůz Suzuki Ignis z nějakého důvodu nevyhovoval, k dostání jsou i alternativy s karoserií crossover - například na měsíců s nájezdem km za Kč nebo s nájezdem km na měsíců za Kč. Do třetice by vás mohla zaujmout nabídka na s nájezdem km na měsíců za Kč měsíčně.

Kategorie

Kolik doopravdy stojí Suzuki Ignis? Poptejte dealery přes Autohled a
buďte si jisti, že máte tu nejlepší cenu

Získat nejlepší cenu