Tesla Model Y ve verzi Standard je vůz střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 220 kW (299 koní) a točivým momentem 420 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na zadní nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 7 sekund a maximální rychlost je 201 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 111,1 kW na tunu (průměr kategorie: 108,4 kW/t).
Baterie o kapacitě 60 kWh (netto) umožňuje dojezd až 534 km dle WLTP při kombinované spotřebě 13 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 4 797 mm, šířkou 1 921 mm a výškou 1 621 mm (rozvor 2 890 mm) patří do kategorie Střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 822 litrů a po sklopení zadních sedadel až 938 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 981 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 416 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 600 kg. Světlá výška 167 mm a průměr otáčení 12 m doplňují profil vozu.
Cena Tesla Model Y Standard startuje na 1 125 400 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 24. 1. 2026.
| Název | Standard |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 220 kW |
| Maximální rychlost | 201 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 s |
| Série | Model Y (003) (od 03/25) |
| Začátek výroby | 003 |
| Začátek výroby modelu | Model Y |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1621mm |
| Šířka | 2129mm |
| Délka | 4797mm |
| Rozvor | 2890 mm |
| Objem kufru | 822 / 938 l |
| Hmotnost | 1981 / 2416 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 167 |
| Kombinovaná | 13l/100km |
| Město | 10 l/100km |
| Mimo město | 11 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 534 km |
| Dojezd WLTP | 534 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 64 kWh |
| Kapacita baterie netto | 60 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-železo-fosfát (LFP) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS NEBO TESLA SUPERCHARGER |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 80%: 24 min. (DC nabíjecí stanice 175,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 125 400 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1600 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |