Volkswagen 15. května 2026 odhalil v Nürburgringu úplně novou variantu ID. Polo GTI - vůbec první plně elektrický model nesoucí slavné označení GTI. Pohonné ústrojí APP290 na přední nápravě vydává 166 kW (226 k) a 290 N.m, vůz zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,8 sekundy a dosáhne 175 km/h. Baterie NMC s využitelnou kapacitou 52 kWh nabídne dojezd až 424 km podle WLTP, rychlonabíjení zvládne 105 kW (10-80 % za cca 24 minut).
V sériové výbavě je elektronicky řízená uzávěrka diferenciálu přední nápravy, adaptivní podvozek DCC, progresivní řízení, světlomety IQ.LIGHT LED Matrix, 19palcová litá kola a sportovní sedadla Top Sport. Předprodej v Česku odstartuje v druhé polovině roku 2026, dodávky až na jaře 2027. V Německu má GTI startovat pod 39 000 €. Více v článku Volkswagen ID. Polo GTI: 166 kW a 50 let GTI.
| Palivo | electric |
| Převodovka | |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 166 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 175 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 - - s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | - |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1513mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4096mm |
| Rozvor | 2599 mm |
| Objem kufru | 441 / 1240 l |
| Hmotnost | 1540 - -/- - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | - - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 424 km |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 56 kWh |
| Kapacita baterie netto | 52 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | NMC |
| Nabíjecí výkon AC | 11 kW |
| Nabíjecí výkon DC | 105 kW |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | NaN Kč - NaN Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1200 - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |