Volkswagen ID. Polo GTI ve verzi ID. Polo GTI 166 kW NMC 52 kWh je hatchback s elektrickým pohonem o výkonu 166 kW (226 koní). Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 6,8 sekund a maximální rychlost je 175 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 107,8 kW na tunu.
Baterie o kapacitě 52 kWh (netto) umožňuje dojezd až 424 km dle WLTP. K dispozici je AC nabíjení výkonem 11 kW a DC rychlonabíjení až 105 kW.
S délkou 4 096 mm, šířkou 1 816 mm a výškou 1 513 mm (rozvor 2 599 mm). Zavazadlový prostor nabízí 441 litrů a po sklopení zadních sedadel až 1240 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 540 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 200 kg.
| Název | ID. Polo GTI 166 kW NMC 52 kWh |
| Palivo | electric |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | - |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | () |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 166 kW |
| Maximální rychlost | 175 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6.8 s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | - |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1513mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4096mm |
| Rozvor | 2599 mm |
| Objem kufru | 441 / 1240 l |
| Hmotnost | 1540 / - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 424 km |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 56 kWh |
| Kapacita baterie netto | 52 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | NMC |
| Nabíjecí výkon AC | 11 kW |
| Nabíjecí výkon DC | 105 kW |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | Neznámá |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1200 kg |
| Nebrzděný | - kg |