BMW iX3 50 xDrive ve dvou barvách na českém dlážděném nádvoří

BMW iX3 poprvé s českými značkami: 55 oficiálních snímků z tuzemska

Jiří Zelinka, 30. března 2026

BMW zveřejnilo první oficiální fotogalerii nového iX3 50 xDrive pořízenou v Česku. Sada 55 snímků zachycuje elektrické SUV postavené na platformě Neue Klasse ve dvou barevných variantách – tmavě modré a stříbrné – s českými registračními značkami EL.

Fotografie pořídil Ondřej Lilling pro BMW Group PressClub. Vozy jsou zachyceny na dlážděném nádvoří i na okresních silnicích v prostředí českých silnic.

BMW iX3 50 xDrive záď – dva kusy s českými EL značkami
Foto: BMW / Ondřej Lilling

345 kW a dojezd přes 800 km

BMW iX3 50 xDrive disponuje výkonem 345 kW (469 koní) z dvojice elektromotorů s pohonem všech kol. Podle předběžných údajů WLTP zvládne na jedno nabití 678 až 805 km. Kombinovaná spotřeba činí 15,1–17,9 kWh na 100 km.

Vůz stojí na zcela nové architektuře Neue Klasse, kterou BMW představí 18. března v produkční verzi sedanu s označením i3. Platforma přináší novou generaci baterií s kulatými články, novou centrální řídicí jednotku Heart of Joy s desetinásobně vyšším výpočetním výkonem a osvětlenou masku ledvinek.

BMW iX3 50 xDrive v jízdě na české silnici
Foto: BMW / Ondřej Lilling

Neue Klasse pod drobnohledem kritiků

BMW iX3 na platformě Neue Klasse získalo první pozitivní ohlasy v anketách Best Cars i What Car? ještě před zahájením prodeje. Odborná veřejnost oceňuje především dojezd a dynamiku, kritici naopak upozorňují na kontroverzní design přední části.

Fotogalerie z českého prostředí ukazuje iX3 v reálných podmínkách – na úzkých silnicích, v městské zástavbě i na rovných tazích. Pro potenciální zákazníky je to první příležitost vidět vůz mimo studiové podmínky a prezentační videa.

BMW iX3 50 xDrive stříbrný v zatáčce na české okresce
Foto: BMW / Ondřej Lilling

Kolik stojí BMW iX3 v Česku

Podle aktuálního ceníku BMW startuje iX3 50 xDrive v Česku na 1 843 000 Kč. Za tuto cenu zákazník dostane verzi s pohonem všech kol, výkonem 345 kW a udávaným dojezdem přes 800 km. V segmentu elektrických SUV střední třídy konkuruje zejména Audi Q6 e-tron a Tesle Model Y.

BMW v nadcházejících měsících rozšíří řadu Neue Klasse o levnější variantu iX3 a další modely včetně sedanu i3, SUV iX4 a velkého iX5. Kompletní přehled specifikací a výbav BMW iX3 najdete v detailu modelu.

Zmíněné v tomto článku

Akční nabídky

Další články

BMW M Ignite: dvě svíčky a předkomůrka v M3, M4 a M2. Šestiválec přežije Euro 7 beze změny výkonu

BMW M Ignite: dvě svíčky a předkomůrka v M3, M4 a M2. Šestiválec přežije Euro 7 beze změny výkonu

BMW oznámilo nasazení nové technologie zapalování s předkomůrkou v sériových řadových šestiválcích pod značkou BMW M Ignite. Patent z roku 2024 se poprvé objeví ve vozech BMW M3 a M4, jejichž výroba s tímto motorem začne v červenci 2026. Model BMW M2 dostane stejný motor o měsíc později. Zdvihový objem 3,0 litru ani výkon (v rozsahu 353 až 405 kW) se podle tiskové zprávy BMW Group nezmění - novinka má primárně snížit spotřebu paliva při vysokém zatížení a zajistit, že vysoce výkonné modely budou splňovat emisní normu Euro 7, která vstoupí v platnost v listopadu 2026.
BMW iX3 recenze 2026: Neue Klasse přepsala pravidla, dojezd 800 km a nabíjení 400 kW

BMW iX3 recenze 2026: Neue Klasse přepsala pravidla, dojezd 800 km a nabíjení 400 kW

BMW iX3 v podání generace Neue Klasse je jiné auto než předchůdce. Žádné X3 s baterií zalisovanou pod podlahu, ale úplně nová architektura, kterou Mnichov ladil pět let a do které investoval přes deset miliard eur. Po týdnu prohrabávání se třinácti zahraničními recenzemi, dvaadvaceti minutami videa z mezinárodní tiskové prezentace ve Španělsku, daty o 50 000 evropských objednávkách a první vlnou ohlasů od skutečných majitelů vychází jednoznačný verdikt: iX3 50 xDrive je nejvyzrálejší elektromobil, jaký kdy z BMW vyjel. A za 1 749 800 Kč v české ceníkové podobě má jasnou ambici srovnat se s Audi Q6 e-tron i Mercedesem EQE SUV. Hodnocení 84/100.
BMW Group má 2 miliony elektromobilů. Jubilejní i5 M60 z Dingolfingu míří do Španělska

BMW Group má 2 miliony elektromobilů. Jubilejní i5 M60 z Dingolfingu míří do Španělska

Z výrobní linky továrny BMW Group v dolnobavorském Dingolfingu sjel 5. května 2026 vůz, který je významným milníkem v historii bavorské automobilky. Dvoumiliontým plně elektrickým vozem BMW Group se stal sedan BMW i5 M60 xDrive v barvě Tanzanite Blue. Auto poputuje k zákazníkovi ve Španělsku. Pro srovnání: první milion elektromobilů BMW Group oznámila v prvním čtvrtletí 2024. Druhý milion tedy automobilka stihla zhruba za dva roky, zatímco první trval od uvedení BMW i3 v roce 2013 více než deset let.
Bjørn Nyland otestoval BMW iX3: 724 km dojezdu a rekord ve třídě SUV

Bjørn Nyland otestoval BMW iX3: 724 km dojezdu a rekord ve třídě SUV

Norský youtuber Bjørn Nyland, který už deset let testuje elektromobily podle stejné rigorózní metodiky, zveřejnil 24. dubna 2026 výsledky dálkového testu BMW iX3 50 xDrive. Při ustálené rychlosti 90 km/h dosáhl reálné spotřeby 150 Wh/km a extrapolovaného dojezdu přes 720 kilometrů, při 120 km/h pak 212,5 Wh/km a 511 km. Podle Nylanda jde o nejdelší dojezd ve třídě SUV, jaký kdy naměřil — a vůz testoval na 21" kolech s pneumatikami Goodyear Eagle F1, tedy ne v nejúspornější specifikaci.
BMW iX4 v kamufláži: kupé verze iX3 převezme 345 kW a 805 km dojezdu

BMW iX4 v kamufláži: kupé verze iX3 převezme 345 kW a 805 km dojezdu

BMW iX3 teprve 1. dubna 2026 získalo titul Světový vůz roku a v Mnichově už na sněhu testují jeho kupé verzi. Prototyp BMW iX4 s interním označením NA7 se nedávno objevil při zimních jízdách ve Švédsku a snímky fotografa SHProshots, které zveřejnil Carscoops, potvrzují to, o čem se po únorových záběrech z Nizozemska pouze spekulovalo: vrcholná verze iX4 dostane stejný pohon jako právě oceněné iX3 50 xDrive – 345 kW, 645 Nm a dojezd až 805 km podle WLTP.
BMW iX3 je Světovým vozem roku 2026. Dvojitý triumf po 20 letech

BMW iX3 je Světovým vozem roku 2026. Dvojitý triumf po 20 letech

Mezinárodní porota 98 novinářů z 33 zemí vyhlásila 1. dubna 2026 na autosalonu v New Yorku model BMW iX3 Světovým vozem roku 2026. Totéž SUV si zároveň odneslo i cenu Světový elektromobil roku. Pro mnichovskou automobilku jde o první vítězství v hlavní kategorii po dvaceti letech — naposledy uspělo BMW řady 3 (E90) v roce 2006 — a zároveň o historicky první titul této značky pro čistě bateriový elektromobil. Vyplývá to z oficiálního prohlášení BMW Group a z výsledků World Car Awards.
Kia K4 recenze 2026: nástupce Ceedu láká cenou a sedmiletou zárukou (75/100)

Kia K4 recenze 2026: nástupce Ceedu láká cenou a sedmiletou zárukou (75/100)

Kia K4 vstoupila v listopadu 2025 na český trh jako nástupce úspěšného Ceedu a hned se snaží uchvátit cenou pod 510 tisíc, sedmiletou zárukou a kufrem 438 litrů. Po analýze dat z pěti českých, polských a slovenských testů, dvou zahraničních recenzí a podrobném pohledu na české registrace nabízíme verdikt: 75 ze 100 bodů, ovšem s jedním opakujícím se nedostatkem, který mu ubírá body.
Vision BMW Alpina: V8 a pětimetrové kupé ohlašují novou éru. Sériový model přijde v roce 2027

Vision BMW Alpina: V8 a pětimetrové kupé ohlašují novou éru. Sériový model přijde v roce 2027

BMW Group v pátek 15. května 2026 na italském jezeře Como odhalila Vision BMW ALPINA - první designovou studii od chvíle, kdy se ALPINA v lednu 2026 stala plnohodnotnou součástí mnichovského koncernu. Místo aby ohlásila elektrický restart, navazuje nezvykle konzervativně: pětimetrové kupé s motorem V8 a čtyřmi koncovkami výfuku.
Volkswagen ID. Polo GTI: 166 kW, dojezd 424 km a první elektrické GTI v 50leté historii

Volkswagen ID. Polo GTI: 166 kW, dojezd 424 km a první elektrické GTI v 50leté historii

Volkswagen v Nürburgringu během víkendového 24hodinového závodu poodhalil model, který v 50leté historii řady GTI nemá obdoby - kompaktní hot hatch ID. Polo GTI jezdí výhradně na proud. Pohon předních kol obstarává elektromotor s nejvyšším výkonem 166 kW (226 koní), zrychlení z 0 na 100 km/h proběhne za 6,8 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezená na 175 km/h. Předprodej v Česku se má rozjet v druhé polovině roku, první vozy mají dorazit k zákazníkům na jaře 2027.
Volkswagen ID.4 pod milion: nová cena od 959 000 Kč, motor APP 350 a konec e-dotace

Volkswagen ID.4 pod milion: nová cena od 959 000 Kč, motor APP 350 a konec e-dotace

Volkswagen v Česku posunul vstupní ceny celé rodiny elektromobilů ID. níž a zároveň ukončil dosavadní zvýhodnění v podobě verzí Limited a tzv. e-dotace. Po modernizovaném ID.3 Neo, který startuje na 749 000 Kč, přichází na řadu inovované verze ID.4, ID.7 a ID.7 Tourer s novou generací softwaru, infotainmentem Innovision a obousměrným nabíjením V2L. Nejpodstatnější novinka pro českého kupce: ID.4 nově startuje na 959 000 Kč, tedy o víc než sto tisíc níž, než kolik stojí ve verzi Pure Performance dosud nabízeného předchůdce.
0Porovnávač