Honda

Aktuální modely

Honda Jazz E:HEV
Cena od535 900 Kč
Palivaplug-in-hybrid
Honda Jazz Crosstar E:HEV
Cena od655 900 Kč
Palivaplug-in-hybrid
Honda HR-V e:HEV
Cena od729 900 Kč
Palivaplug-in-hybrid
Honda CIVIC e:HEV
Cena od769 900 Kč
Palivahybrid
Honda CR-V e:HEV
Cena od869 900 Kč
Palivahybrid
Honda e
Cena od939 900 Kč
Palivaelektřina

Honda

Honda je japonská společnost zabývající se výrobou automobilů, motocyklů, proudových a raketových motorů či kybernetiky.

O společnosti

Společnost Honda je na rozdíl od řady dalších japonských automobilek vlastněna z většiny Japonskem a japonskými bankami. Sídlo společnosti se nachází v Tokiu, závody Honda jsou však rozsety po celém světě. Celkově ve svých závodech včetně vývojových center Honda zaměstnává přes 200 tisíc zaměstnanců, což z ní dělá jednu z největších světových automobilek.

Historie společnosti Honda

Dějiny strojírenské společnosti Honda se píší již od počátku 20. století, výrobou automobilů se nicméně společnost začala zabývat až po roce 1946. Společnost zabývající se zpočátku ve velké míře též motocykly rychle expandovala do USA, kde v roce 1986 také založila luxusní značku Acura. Na počátku 90. let kvůli finanční krizi společnosti hrozilo sloučení s Mitsubishi Motors, díky pomoci státu Japonsko se nicméně Hondě podařilo problémy překonat a nadále fungovat nezávisle na dalších koncernech.

Současná image

Honda se v současné době specializuje především na výrobu vozů nižší a střední třídy. Pod značkou Acura nicméně v Severní Americe produkuje též luxusní vozy. V poslední dekádě rozšířila Honda svou působnost i na poli hybridních a elektrických pohonů. Zhruba polovina vozů a motocyklů se značkou Honda míří na americký trh, zbytek výrobků se cca rovnoměrným dílem rozděluje mezi Evropu, Japonsko a zbytek Asie.

Soustředí se také na výrobu zahradní techniky - od Hondy se tak můžete setkat i s sekačkami, zahradními traktory, křovinořezy nebo vyžínači.

0
Porovnávač
TOPlist