Japonská automobilka Honda nabízí celkem 8 modelů, namátkově třeba Jazz Crosstar, Jazz, Civic, CR-V nebo e:Ny1. Jazz Crosstar patří s délkou 4,105 metru k těm menším, šířka je pak 1,694 m, výška 1,556 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,2 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
Jazz Crosstar se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Jazz Crosstar je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 121 koní. Nejsilnější z nich (Crosstar 1.5 i-MMD Advance e-CVT) dosahuje maximální rychlosti 175 km/h a na stovku se dostane za 9 sekund.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou Crosstar 1.5 i-MMD Advance e-CVT. Jazz Crosstar se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například japonská automobilka Subaru nabízí Impreza s motorem 2.0ie Lineartronic za 698 347 Kč.
V současné době je na Honda Jazz Crosstar k dispozici zvýhodněná cena od 644 900 Kč, což představuje úsporu 45 000 Kč (7 %) oproti běžné ceníkové ceně. BONUS -45 000 Kč (+ trade-in -15 000). Nabídka platí do 31. března 2026.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Crosstar 1.5 i-MMD Advance e-CVT ve výbavě Crosstar Advance platili přibližně 7 121 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 164 620 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Honda Jazz Crosstar je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
U hatchbacku vás jistě bude zajímat i objem kufru. Honda Jazz Crosstar disponuje objemem 304 litrů, resp. 844 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Mitsubishi ASX (484 litrů), Dongfeng Shine GS (474 litrů), Ligier Myli (459 litrů), Chery Tiggo 4 HEV (430 litrů) nebo Alfa Romeo Junior Ibrida (415 litrů)
Značka Honda získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,5 z 10 a obsadila 5. místo z 39 značek.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 90 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 175 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 9 - - s |
| Série | Jazz (GR) Crosstar (od 03/23) |
| Začátek výroby | GR |
| Začátek výroby modelu | Jazz Crosstar 1.5 i-MMD e:HEV |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1556mm |
| Šířka | 1966mm |
| Délka | 4105mm |
| Rozvor | 2520 mm |
| Objem kufru | 304 / 844 l |
| Hmotnost | 1320 - -/1690 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 146 |
| Kombinovaná | 4 - -l/100km |
| Město | 3 l/100km |
| Mimo město | 3 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 50 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 689 900 Kč - 689 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 500 - - kg |
| Nebrzděný | 500 - - kg |