BYD Dolphin Surf ve verzi Comfort je malé auto s elektrickým pohonem o výkonu 65 kW (88 koní) a točivým momentem 175 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 11 sekund a maximální rychlost je 150 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 50,2 kW na tunu.
Baterie o kapacitě 30 kWh (brutto) umožňuje dojezd až 220 km dle WLTP při kombinované spotřebě 15 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě. Funkce V2L umožňuje napájet externí spotřebiče.
S délkou 3 990 mm, šířkou 1 720 mm a výškou 1 590 mm (rozvor 2 500 mm) patří do kategorie Malé auto. Zavazadlový prostor nabízí 308 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 294 kg při maximální přípustné hmotnosti 1 638 kg. Světlá výška 151 mm a průměr otáčení 9 m doplňují profil vozu.
Cena BYD Dolphin Surf Comfort startuje na 579 000 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 18. 2. 2026.
| Název | Comfort |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 65 kW |
| Maximální rychlost | 150 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 11 s |
| Série | Dolphin Surf (EQE) (od 06/25) |
| Začátek výroby | EQE |
| Začátek výroby modelu | Dolphin Surf |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1590mm |
| Šířka | 1970mm |
| Délka | 3990mm |
| Rozvor | 2500 mm |
| Objem kufru | 308 / - l |
| Hmotnost | 1294 / 1638 Kg |
| Poloměr otáčení | 9 |
| Světlá výška | 151 |
| Kombinovaná | 15l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 220 km |
| Dojezd WLTP | 220 km |
| Dojezd město | 356 km |
| Kapacita baterie hrubá | 30 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-železo-fosfát (LFP) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 210 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 25 min. (DC nabíjecí stanice 65,0 kW) |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 579 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |