Citroën C5 Aircross ve verzi e-C5 Aircross 230 Long Range je vůz střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 170 kW (230 koní). Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na přední nápravu.
Baterie o kapacitě 97 kWh (netto) umožňuje dojezd až 680 km dle WLTP. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě. Funkce V2L umožňuje napájet externí spotřebiče.
S délkou 4 650 mm, šířkou 1 870 mm a výškou 1 695 mm (rozvor 2 790 mm) patří do kategorie Střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 565 litrů.
Cena Citroën C5 Aircross e-C5 Aircross 230 Long Range startuje na 1 145 000 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 1. 1. 2026.
| Název | e-C5 Aircross 230 Long Range |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 170 kW |
| Maximální rychlost | - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - s |
| Série | C5 Aircross (K) (od 09/25) |
| Začátek výroby | K |
| Začátek výroby modelu | e-C5 Aircross 230 Long Range |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1695mm |
| Šířka | 2108mm |
| Délka | 4650mm |
| Rozvor | 2790 mm |
| Objem kufru | 565 / - l |
| Hmotnost | - / - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 680 km |
| Dojezd WLTP | 680 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 97 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 535 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 7,4 kW), 390 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 27 min. (DC nabíjecí stanice 160,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 145 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |