Automobilka EVO nabízí celkem 4 modely: EVO 5, EVO 7, EVO Cuatro nebo EVO Cross 4. EVO 5 patří s délkou 4,325 metru k těm menším, šířka je pak 1,815 m, výška 1,64 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
EVO 5 se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026.
EVO 5 se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za EVO 5 Benzín + LPG platili přibližně 4 851 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 112 120 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu EVO 5 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
U SUV vás jistě bude zajímat i objem kufru. EVO 5 disponuje objemem 375 litrů, resp. 1000 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Ligier Myli (459 litrů), KGM Tivoli (395 litrů), Škoda Fabia (380 litrů), Dacia Sandero (372 litrů) nebo Seat Ibiza (355 litrů)
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 1 kus modelu EVO 5.
Za posledních 9 měsíců (od října 2024) bylo celkem registrováno 14 kusů.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 94 kW - - kW |
| Maximální rychlost | - - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | SUV |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1640mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4325mm |
| Rozvor | 2570 mm |
| Objem kufru | 375 / 1000 l |
| Hmotnost | 1325 - -/1750 - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 7 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6-D |
| CO2 | - g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 450 000 Kč - 470 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |