Peugeot 308 v motorizaci 1.6 Plug-In Hybrid 195 e-DSC7 je vůz nižší střední třídy s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 144 kW (195 koní) a točivým momentem 300 Nm. Motor o objemu 1,6 l a 4 válce (16 ventilů) s přímým vstřikováním dosahuje měrného výkonu 90 kW na litr objemu. Maximální výkon je k dispozici při 5 500 ot./min a točivý moment 300 Nm přichází už od 1 750 ot./min. Automatická převodovka má 7 stupňů a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 7 sekund a maximální rychlost je 225 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 84,2 kW na tunu (průměr kategorie: 84,7 kW/t).
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 2 l/100 km. Nádrž pojme 42 litrů, což vystačí přibližně na 2100 km.
S délkou 4 367 mm, šířkou 1 852 mm a výškou 1 438 mm (rozvor 2 675 mm) patří do kategorie Nižší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 314 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 710 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 140 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 360 kg. Průměr otáčení činí 10 m.
Cena Peugeot 308 1.6 Plug-In Hybrid 195 e-DSC7 startuje na 1 077 000 Kč (přepočet z EUR, orientační). Stejný 1,6l benzínový motor o 144 kW najdete také v modelech Peugeot 308 SW.
| Název | 1.6 Plug-In Hybrid 195 e-DSC7 |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 4 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Maximální otáčky za minutu | 5500 RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | 1750 RPM |
| Objem motoru | 1.6 l |
| Převodovka | a (7) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 144 kW |
| Maximální rychlost | 225 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 s |
| Série | 308 (F) (od 10/25) |
| Začátek výroby | F |
| Začátek výroby modelu | 308 1.6 Plug-In Hybrid 195 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1438mm |
| Šířka | 2062mm |
| Délka | 4367mm |
| Rozvor | 2675 mm |
| Objem kufru | 314 / - l |
| Hmotnost | 1710 / 2140 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 2l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Typ paliva 2. pohonu | electricity |
| Kombinovaná 2. pohon | 2 l/100km |
| Město 2. pohon | - |
| Mimo město 2. pohon | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 81 km |
| Dojezd WLTP | 81 km |
| Dojezd město | 96 km |
| Kapacita baterie hrubá | 17 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-nikl-mangan-kobalt (NMC) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 135 km/h |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 445 min. (AC zásuvka 230V 1,8 kW), 260 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 3,7 kW), 125 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 7,4 kW) |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 85 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 077 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1360 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |