Dacia

Aktuální modely

Dacia Sandero
Cena od296 400 Kč
Palivabenzín LPG
Dacia Sandero Stepway
Cena od360 900 Kč
Palivabenzín LPG
Dacia Duster
Cena od377 500 Kč
Palivadiesel benzín LPG
Dacia Jogger
Cena od417 500 Kč
Palivabenzín LPG
Dacia Spring
Cena od531 900 Kč
Palivaelektřina

Dacia

Dacia je rumunská automobilka spadající pod koncern Groupe Renault. Jedná se o vůbec největší rumunskou exportní firmu založenou převážně na výrobě vozů nižší a střední třídy.

O společnosti

Dacia je automobilka vlastněná francouzskou společností Renault. Jediný výrobní závod Dacia se nachází v rumunském Mioveni, který s produkcí kolem 500 000 aut ročně patří mezi největší ve východní Evropě. Řada součástek do vozů Dacia je nicméně vyráběna v továrnách v Bukurešti a Maroku vlastněných Renaultem. Celkově společnost Dacia zaměstnává přes 12 000 zaměstnanců.

Historie společnosti Dacia

Dacia byla založena v roce 1966 pod patronátem francouzského Renaultu pod názvem Uzna de Autoturisme Pitesti. V roce 1999 byla Dacia již zcela odkoupena Renaultem, který do ní výrazně investoval s cílem prosadit se na východoevropském trhu. Tím se nicméně automobilce otevřely dveře i na západním trhu, čemuž následoval rychlý progres značky v Evropě.

Současná image

Dacia je oblíbená především pro své levné, ale spolehlivé vozy nižší a střední třídy často inspirované modely Renaultu. V posledních letech se nicméně automobilka poměrně úspěšně prodrala i na trh vozů SUV a LAV. Vozy značky Dacia jsou distribuovány převážně ve střední a východní Evropě tak, aby nevytvářely zbytečnou konkurenci pro modely mateřského Renaultu.

0
Porovnávač
TOPlist