smart #1 ve verzi Brabus je vůz nižší střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 315 kW (428 koní) a točivým momentem 584 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 3 sekundy a maximální rychlost je 180 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 165,8 kW na tunu.
Baterie o kapacitě 62 kWh (netto) umožňuje dojezd až 400 km dle WLTP při kombinované spotřebě 18 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 4 300 mm, šířkou 1 822 mm a výškou 1 636 mm (rozvor 2 750 mm) patří do kategorie Nižší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 313 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 900 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 325 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 600 kg. Světlá výška 182 mm a průměr otáčení 11 m doplňují profil vozu.
Cena smart #1 Brabus startuje na 1 365 000 Kč (přepočet z EUR, orientační).
| Název | Brabus |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 315 kW |
| Maximální rychlost | 180 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 s |
| Série | #1 (HX11) (od 01/23) |
| Začátek výroby | HX11 |
| Začátek výroby modelu | #1 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1636mm |
| Šířka | 2025mm |
| Délka | 4300mm |
| Rozvor | 2750 mm |
| Objem kufru | 313 / - l |
| Hmotnost | 1900 / 2325 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 182 |
| Přední nájezdový úhel | 16 |
| Zadní nájezdový úhel | 29 |
| Přechodový úhel | 16 |
| Stoupavost | 35 |
| Kombinovaná | 18l/100km |
| Město | 14 l/100km |
| Mimo město | 14 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 400 km |
| Dojezd WLTP | 400 km |
| Dojezd město | 514 km |
| Kapacita baterie hrubá | 66 kWh |
| Kapacita baterie netto | 62 kWh |
| Hmotnost baterie | 410 kg |
| Technologie baterie | Nikl-kobalt-mangan (NCM) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 180 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 22,0 kW); 80%: 30 min. (DC nabíjecí stanice 150,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 50 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 365 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1600 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |