Auta pro ženy: čím by jezdily naše dívky, kdybychom nemuseli auta po týdnu vracet

,

Kolem vánočních svátků vydala řada redakcí svá automobilová nej za rok 2020. Každý redaktor se pochlubil tím, jaké byly ty jeho *nej* svezení loňského roku. My na to šli "od lesa" - zeptali jsme se našich drahých poloviček, které většinu z námi testovaných aut řídit buď musí, nebo chtějí. Povinnost je to pro ně třeba v případě, že nemá zrovna auto kdo vyzvednout, nebo jejich fotící přítel prostě jen dostal chuť na akční jízdní záběry. Některá auta pak i samy řídit chtějí. Existují ale i případy, kdy nejdříve nechtějí řídit, ale pak se jen horko těžko s autem loučí. Tady je tedy výběr těch nej našich dívek/manželek.

Veronika (Jan Nemrava):

1. Volkswagen Passat 2.0 TSI - Láska na první pohled - recenze na autohled.cz

"Passat mě zaujal svým elegantním designem, komfortem jízdy, elektronikou, a díky automatu snadnému použití. I na krásných velkých kolech je pohodlný a ten benzinový motor je parádní. Vůbec o něm nevíte."

2. Ford Mondeo Hybrid - koráb silnic - recenze na autohled.cz

"Mondeo mělo skvělý podvozek a bylo pohodlné. Líbil se mi tichý hybridní pohon, který měl dobrou spotřebu. Vypadá jako americký koráb a stejně tak se i řídí. Nekomplikovaně a snadno."

3. Hyundai i10 - bublina na cesty po městě - recenze na autohled.cz

"Roztomilá, malá, pohodlná, hezká. Překvapivé schopnosti motoru i nabídka místa. Snadné parkování, holčičí auto do města a za velmi dobré peníze. A při tankování potěší velmi nízká spotřeba na úrovni 4 litrů benzínu. Lehkost auta podporuje i snadnost řízení. "

Kateřina (Jiří Chomát)

1. BMW X4 M40d - recenze na Autohled.cz

"Nečekaně univerzální auto, které maskuje svým tvarem a uvnitř je celkem praktické, a to včetně kufru. S šestiválcovým naftovým motorem je opravdu hbité a přitom palivo z nádrže skoro nemizí. K tomu ještě klasicky kvalitně zpracovaný interiér, který mi u BMW naprosto přirostl k srdci."

2. Renault Koleos Initiale Paris - recenze na Autohled.cz

"Koleos pro mě byl velkým překvapením, protože mi velmi připomínal americká SUV - poctivá velká křesla, velkorysé pojetí vnitřního prostoru a příjemně houpavá jízda doplněná francouzskou elegancí a luxusními materiály v interiéru si mě získala. U tak komfortního a prostorného auta se čtyřkolkou se až divím, že jich na silnici nepotkávám více."

3. Lexus RC F Track Edition - recenze na Autohled.cz

"RC F vypadá na první pohled i svými parametry na papíře jako auto určené pouze na okruh, ale mě překvapil svou nezákeřností a každodenní použitelností. Pohodlná sedadla, skvělé reproduktory a příjemná zvuková kulisa motoru tak baví i na delších cestách. Navíc je to Lexus, takže vůči okolí budí prakticky jen pozitivní emoce. "

Kateřina (Jan Novotný)

"Z počátku jsem si myslela, že napsat o třech nejoblíbenějších autech, která jsem za dobu vztahu s přítelem mohla řídit, nebude problém. Hned mi totiž v hlavě vyvstala auta, jejichž řízení bylo pro mě čistým požitkem. Těžké bylo ale zamyslet se nad tím, proč mě zrovna to či ono auto „chytlo za srdce“. Při delším zamyšlení navíc přišla řada ještě na jeden vůz, který nemůžu opomenout. Proto můj seznam nebude TOP 3 ale rovnou TOP 4." 

1. MINI Cooper SE - uff, o zábavu nepřijdeme ani s elektromobily - recenze na MOTORVIZE.cz

"První místo patří určitě MINI Cooperu SE hlavně proto, že na značku MINI jsem měla spadeno ještě dávno před získání „vhledu do světa aut“. Dá se říct, že zpočátku jsem obdivovala vozy MINI hlavně po vizuální stránce, líbil se mi jejich elegantní a retro design. Později jsem zjistila, že mi MINI vyhovuje i po jízdní stránce. Konkrétně na Mini Cooperu (hatchbacku či 3dveřové verzi) mi elegantní přijdou kulatá přední světla, ale také celkově unikátní tvar karoserie. U SE pak nechybí žluté doplňky značící elektromobil, dvojité lakování zeleného těla a bílé střechy. Interiér mě zaujal klasickým retro displejem s kulatým barevným ohraničením, novým stylem přístrojové desky, tlačítky na ovládání jízdních stylů a světel v autě, které mi připomínají přístrojovou desku v leteckém kokpitu." 

2. DS 7 Crossback E-TENSE 4x4 - elektrifikace, která dává smysl - recenze na MOTORVIZE.cz

"Francouzská značka DS mě zaujala hned od počátku hlavně svým zajímavým designem a výjimečným stylem, který nemá mezi auty obdoby. A to od natáčecích světel až přes masážní kožené sedačky s odvětráváním. Dalo by se říct, že u tohoto auta jsem poprvé pochopila smysl plug-in hybridů a jejich využití ve městě. Dokážu si představit jezdit každý den krásným stylovým DS do práce a zpátky a nabíjet ho na nabíječce u domu či o ulici dále u chytré nabíjecí lampy."

3. Peugeot 308 GTi - na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT" - recenze na MOTORVIZE.cz

"Peugeot 308 GTi byl miláčkem celého novinářského týmu, a tak i na mně zanechal svůj osobitý dojem. Zaryl se mi do paměti možná i tím, že to bylo jedno z prvních novinářských aut, které jsem měla pár dní na povel zcela samostatně. Jednalo se tenkrát o příznačnou cestu do Pardubic - na pátý ročník akce MOTORVIZE Fans Award. Bylo to také jedno z mála sportovních aut s manuální převodovkou, se kterým jsem mohla jezdit a co víc bavilo mě to – pro běžnou jízdu totiž preferuji spíše automat."

4. Jaguar XE - britský šlechtic v pravém slova smyslu - recenze na MOTORVIZE.cz

"Jaguar XE mám zafixovaný jako luxusní auto s velkým vkusem. Nevím, co se mi na něm líbilo nejvíce - jestli sedačky potažené bílou kůží, velký příjemný volant nebo jeho kvalitní podvozek. Díky tomu všemu si tak jízdu v modernizovaném XE pamatuji jako neuvěřitelně plavnou, klidnou a hlavně komfortní. Tento nevšední kousek tak v mém seznamu určitě nesmí chybět."

0
Porovnávač
TOPlist