Francouzská automobilka DS nabízí celkem 5 modelů: N°4, N°8, DS 3 E-Tense, DS 3 nebo DS 7. N°4 patří s délkou 4,4 metru k těm větším, šířka je pak 1,83 m, výška 1,47 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,2 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
N°4 se vyrábí ve třech různých motorizacích. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – N°4 je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonech 143 nebo 221 koní. Nejsilnější z nich (Plug-in-Hybrid 225 eDCT) dosahuje maximální rychlosti 233 km/h a na stovku se dostane za 7 sekund.
Dostupná je verze se šestistupňovou automatickou převodovkou Hybrid 145 eDCT-6. N°4 se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například německá automobilka Audi nabízí Q2 s motorem 40 TFSI quattro S tronic za 1 005 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Hybrid 145 eDCT-6 platili přibližně 10 374 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 239 880 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu DS N°4 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
U hatchbacku vás jistě bude zajímat i objem kufru. DS N°4 disponuje objemem 430 litrů, resp. 828 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Tesla Model 3 (594 litrů), Sportequipe Sportequipe 6 (486 litrů), Mitsubishi ASX (484 litrů), Dongfeng Shine GS (474 litrů) nebo Ligier Myli (459 litrů)
Značka DS získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 6,2 z 10 a obsadila 36. místo z 39 značek.
| Palivo | Elektřina Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 107 kW - 165 kW |
| Maximální rychlost | 160 - 233 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 - 9 s |
| Série | N°4 (F) (od 09/25) |
| Začátek výroby | F |
| Začátek výroby modelu | N°4 Hybrid 145 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1470mm |
| Šířka | 2061mm |
| Délka | 4400mm |
| Rozvor | 2675 mm |
| Objem kufru | 430 / 828 l |
| Hmotnost | 1463 - 1792/2005 - 2250 Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | 189 |
| Kombinovaná | 3 - 15l/100km |
| Město | 4 - 11 l/100km |
| Mimo město | 4 - 11 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 77 - 449 km |
| Dojezd WLTP | 77 - 449 km |
| Dojezd město | 93 - 590 km |
| Kapacita baterie hrubá | 17 - 61 kWh |
| Kapacita baterie netto | 14 - 58 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 135 km/h |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano (u části motorů) |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 85 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 005 000 Kč - 1 193 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1300 - - kg |
| Nebrzděný | 600 - 750 kg |
Recenzent vnímá DS4 jako stylovou a mimořádně komfortní alternativu v nižší střední třídě, která subjektivně působí velmi prémiově. Přestože má auto měkčí podvozek a horší čitelnost přístrojů, díky aktuálním cenovým zvýhodněním ho považuje za vynikající nabídku.topspeedsk
- Mimořádně atraktivní a stylový design, který patří k nejlepším v segmentu C.
- Vynikající komfort podvozku a pocitově velmi tichý interiér během jízdy.
- Atraktivní cenová nabídka se startovací cenou od 29 000 € díky bonusům.
- Výrazné naklánění karoserie v zatáčkách kvůli komfortnějšímu nastavení podvozku.
- Vysoké otáčky motoru (3200 ot./min) při dálniční rychlosti 130 km/h.
- Velmi špatná čitelnost digitálního otáčkoměru na přístrojovém štítu.
- Objektivně naměřená hlučnost 65 dB nepatří k nejlepším hodnotám ve třídě.
DS N°4 E-Tense – recenzeAutocar
- Jízda je klidná a nenáročná, interiér skutečně prémiový
- Baterie 58,3 kWh a motor 210 k jsou silnější než u Peugeot e-308
- Zavazadelník 430 l je slušný pro třídu
- Dojezd 279 mil a efektivita jsou slabé pro cenu
- Prostor pro dospělé vzadu je podprůměrný
- Auto je dražší než většina přímých konkurentů
- Trakce při prudkém rozjezdu je problematická
DS N°4 – recenzeAutocar
- Interiér s nappa kůží dosahuje skutečné prémiové úrovně
- PHEV verze nabízí 50 mil čistě elektrického dojezdu
- Výrazný exteriérový design vyčnívá z davu
- Jízdní dynamika je nezajímavá a neangažující
- Mechanická kultura motoru zaostává za třídou
- Prostor na zadních sedadlech je výrazně menší než u konkurence