Nissan Leaf ve verzi Long Range je vůz nižší střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 130 kW (177 koní) a točivým momentem 345 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 8 sekund a maximální rychlost je 160 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 72,7 kW na tunu (průměr kategorie: 85,4 kW/t).
Baterie o kapacitě 52 kWh (netto) umožňuje dojezd až 440 km dle WLTP při kombinované spotřebě 13 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě. Funkce V2L umožňuje napájet externí spotřebiče.
S délkou 4 350 mm, šířkou 1 810 mm a výškou 1 550 mm (rozvor 2 690 mm) patří do kategorie Nižší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 437 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 789 kg. Brzděný přívěs může vážit až 975 kg. Průměr otáčení činí 10 m.
| Název | Long Range |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 130 kW |
| Maximální rychlost | 160 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 s |
| Série | Leaf (ZE2) (od 03/26) |
| Začátek výroby | ZE2 |
| Začátek výroby modelu | Leaf Standard Range |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1550mm |
| Šířka | 2098mm |
| Délka | 4350mm |
| Rozvor | 2690 mm |
| Objem kufru | 437 / - l |
| Hmotnost | 1789 / - Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 13l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 440 km |
| Dojezd WLTP | 440 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 52 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-nikl-mangan-kobalt (NMC) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 300 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 30 min. (DC nabíjecí stanice 105,0 kW) |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | Neznámá |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 975 kg |
| Nebrzděný | - kg |