Nissan Micra ve verzi Standard Range je malé auto s elektrickým pohonem o výkonu 90 kW (122 koní) a točivým momentem 225 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 9 sekund a maximální rychlost je 150 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 62 kW na tunu (průměr kategorie: 78,1 kW/t).
Baterie o kapacitě 40 kWh (netto) umožňuje dojezd až 317 km dle WLTP při kombinované spotřebě 14 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 3 974 mm, šířkou 1 774 mm a výškou 1 490 mm (rozvor 2 541 mm) patří do kategorie Malé auto. Zavazadlový prostor nabízí 326 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 452 kg při maximální přípustné hmotnosti 1 860 kg. Brzděný přívěs může vážit až 500 kg. Světlá výška 145 mm a průměr otáčení 10 m doplňují profil vozu.
Cena Nissan Micra Standard Range startuje na 728 000 Kč (přepočet z EUR, orientační).
| Název | Standard Range |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 90 kW |
| Maximální rychlost | 150 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 9 s |
| Série | Micra (K15) (od 01/26) |
| Začátek výroby | K15 |
| Začátek výroby modelu | Micra (40 kWh) |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1490mm |
| Šířka | 2020mm |
| Délka | 3974mm |
| Rozvor | 2541 mm |
| Objem kufru | 326 / - l |
| Hmotnost | 1452 / 1860 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 145 |
| Kombinovaná | 14l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 317 km |
| Dojezd WLTP | 317 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 40 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-nikl-mangan-kobalt (NMC) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 220 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 30 min. (DC nabíjecí stanice 80,0 kW) |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 728 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 500 kg |
| Nebrzděný | 500 kg |