Opel Grandland Electric ve verzi Opel Grandland Electric 239kW AWD je SUV s elektrickým pohonem o výkonu 239 kW (325 koní). Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 6,1 sekund a maximální rychlost je 170 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 110,8 kW na tunu.
Baterie o kapacitě 77 kWh (brutto) umožňuje dojezd až 501 km dle WLTP. K dispozici je AC nabíjení výkonem 11 kW a DC rychlonabíjení až 160 kW.
S délkou 4 650 mm, šířkou 1 905 mm a výškou 1 665 mm (rozvor 2 784 mm) patří do kategorie SUV. Zavazadlový prostor nabízí 485 litrů a po sklopení zadních sedadel až 1580 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 157 kg.
Cena Opel Grandland Electric Opel Grandland Electric 239kW AWD startuje na 1 349 990 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 1. 1. 2026.
| Název | Opel Grandland Electric 239kW AWD |
| Palivo | electric |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | - |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 239 kW |
| Maximální rychlost | 170 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6.1 s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | SUV |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1665mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4650mm |
| Rozvor | 2784 mm |
| Objem kufru | 485 / 1580 l |
| Hmotnost | 2157 / - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 501 km |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 77 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | - |
| Nabíjecí výkon AC | 11 kW |
| Nabíjecí výkon DC | 160 kW |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 349 990 Kč |
| Minimální výbava | Ultimate 4x4 |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |