Toyota Urban Cruiser ve verzi Lounge je vůz nižší střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 106 kW (144 koní) a točivým momentem 193 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 9 sekund a maximální rychlost je 150 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 60,8 kW na tunu (průměr kategorie: 85,4 kW/t).
Baterie o kapacitě 48 kWh (netto) umožňuje dojezd až 344 km dle WLTP při kombinované spotřebě 14 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 4 285 mm, šířkou 1 800 mm a výškou 1 635 mm (rozvor 2 700 mm) patří do kategorie Nižší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 310 litrů a po sklopení zadních sedadel až 566 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 742 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 180 kg. Brzděný přívěs může vážit až 750 kg. Světlá výška 180 mm a průměr otáčení 10 m doplňují profil vozu.
Cena Toyota Urban Cruiser Lounge startuje na 859 000 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 3. 3. 2026.
| Název | Lounge |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 106 kW |
| Maximální rychlost | 150 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 9 s |
| Série | Urban Cruiser (BP) (od 02/26) |
| Začátek výroby | BP |
| Začátek výroby modelu | Urban Cruiser (49 kWh) |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1635mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4285mm |
| Rozvor | 2700 mm |
| Objem kufru | 310 / 566 l |
| Hmotnost | 1742 / 2180 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 180 |
| Přední nájezdový úhel | 18 |
| Zadní nájezdový úhel | 28 |
| Kombinovaná | 14l/100km |
| Město | 10 l/100km |
| Mimo město | 10 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 344 km |
| Dojezd WLTP | 344 km |
| Dojezd město | 482 km |
| Kapacita baterie hrubá | 49 kWh |
| Kapacita baterie netto | 48 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-železo-fosfát (LFP) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 360 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 45 min. (DC nabíjecí stanice 53,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 50 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 859 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 750 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |