Mercedes-Benz GLB ve verzi GLB 200 EQ je vůz střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 165 kW (224 koní). Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na zadní nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 8,2 sekund a maximální rychlost je 210 km/h.
Kombinovaná spotřeba je 16,6 kWh/100 km.
S délkou 4 732 mm, šířkou 1 861 mm a výškou 1 687 mm (rozvor 2 889 mm) patří do kategorie Střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 540 litrů.
Cena Mercedes-Benz GLB GLB 200 EQ startuje na 1 210 000 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 4. 3. 2026.
| Název | GLB 200 EQ |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | - |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (2) |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 165 kW |
| Maximální rychlost | 210 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8.2 s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1687mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4732mm |
| Rozvor | 2889 mm |
| Objem kufru | 540 / - l |
| Hmotnost | - / - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 16.6l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | - |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | - |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 210 000 Kč |
| Minimální výbava | GLB 200 EQ |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |