Opel Astra v motorizaci Opel Astra 1.6 Turbo 143kW PHEV eDCT7 je kompaktní vůz s phev pohonnou jednotkou o výkonu 143 kW (194 koní). Motor o objemu 1,6 l dosahuje měrného výkonu 89,4 kW na litr objemu. Automatická převodovka má 7 stupňů a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 7,6 sekund a maximální rychlost je 225 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 85 kW na tunu.
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 2,2 l/100 km. Emise CO₂ jsou 49 g/km.
S délkou 4 374 mm, šířkou 1 859 mm a výškou 1 464 mm (rozvor 2 675 mm) patří do kategorie Kompaktní třída. Zavazadlový prostor nabízí 310 litrů a po sklopení zadních sedadel až 1236 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 682 kg.
Cena Opel Astra Opel Astra 1.6 Turbo 143kW PHEV eDCT7 startuje na 829 990 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 26. 2. 2026.
| Název | Opel Astra 1.6 Turbo 143kW PHEV eDCT7 |
| Palivo | phev |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | - |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | 1.6 l |
| Převodovka | a (7) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 143 kW |
| Maximální rychlost | 225 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7.6 s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | Kompaktní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1464mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4374mm |
| Rozvor | 2675 mm |
| Objem kufru | 310 / 1236 l |
| Hmotnost | 1682 / - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 2.2l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | 49 g/km |
| Elektrický dojezd | 83 km |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 17.2 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | - |
| Nabíjecí výkon AC | 7.4 kW |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 829 990 Kč |
| Minimální výbava | Edition |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |