Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2022
Německá automobilka Volkswagen nabízí celkem 25 modelů, namátkově třeba ID.4, ID.4 GTX, ID.5, ID.5 GTX nebo T-Roc. Taigo patří s délkou 4,266 metru k těm menším, šířka je pak 1,757 m, výška 1,518 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Taigo se vyrábí ve čtyřech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Základní výbava Taigo startuje na 529 900 Kč, model je dostupný v 4 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Taigo je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonech 94, 114 nebo 148 koní. Nejsilnější z nich (1.5 TSI OPF DSG) dosahuje maximální rychlosti 212 km/h a na stovku se dostane za 8 sekund.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou 1.0 TSI OPF DSG. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 49 tisíc. Taigo se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
V současné době je na Volkswagen Taigo k dispozici zvýhodněná cena od 490 000 Kč, což představuje úsporu 39 900 Kč (8 %) oproti běžné ceníkové ceně. Edice Love, platí do konce června nebo do vyprodání. Nabídka platí do 30. června 2026.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 1.0 TSI OPF ve výbavě Taigo platili přibližně 5 470 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 126 500 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Volkswagen Taigo je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Volkswagen Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V prosinci 2025 bylo v ČR registrováno 113 kusů modelu Volkswagen Taigo, z toho 106 nových a 7 ojetých. Tím se řadí jako 44. nejregistrovanější vůz v ČR. Podobný počet registrací měly Ford Ranger (113 kusů), Opel Frontera (116 kusů) nebo Hyundai Kona (118 kusů).
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Volkswagen Taigo hodnocení 8,9 z 10. Značka Volkswagen celkově obsadila 25. místo z 39 hodnocených značek se skóre 7,4.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Volkswagen dlouhodobou průměrnou poruchovost 22,4 % (4. z 14 značek v žebříčku).
Uživatelé nejčastěji porovnávají Volkswagen Taigo s modely Volkswagen T-Roc, Volkswagen T-Cross, Peugeot 2008, Škoda Kamiq nebo Seat Arona.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 70 kW - 110 kW |
| Maximální rychlost | 184 - 212 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 - 11 s |
| Série | Taigo (CS) (od 10/21) |
| Začátek výroby | CS |
| Začátek výroby modelu | Taigo 1.0 TSI OPF |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1518mm |
| Šířka | 1995mm |
| Délka | 4266mm |
| Rozvor | 2554 mm |
| Objem kufru | 440 / - l |
| Hmotnost | 1229 - 1302/1680 - 1750 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | - |
| Přední nájezdový úhel | 17 |
| Zadní nájezdový úhel | 17 |
| Přechodový úhel | 15 |
| Kombinovaná | 5 - -l/100km |
| Město | 6 - 7 l/100km |
| Mimo město | 5 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | bubnové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 529 900 Kč - 726 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1000 - 1200 kg |
| Nebrzděný | 610 - 650 kg |
Testováno v roce 2022