Spotřeba paliva se u Renault Symbioz samozřejmě liší podle motoru. V nabídce jsou 4 motorové varianty. Nejúspornější z nich je E-Tech Full Hybrid 160 Multi-Mode-automat - 4 l/100km, na druhé straně spektra pak najdeme LPG Eco-G 120, který spotřebuje o 3.1 l paliva více (7.1 l/100km). Nutno podoktnout, že normovaná spotřeba se často liší od té skutečné. Reálnou nejlépe zjistíte podle dat uživatelů serveru
SpritMonitor.de.
Reálná spotřeba (SpritMonitor)
| Rok | Označení | Výkon | Palivo | Převodovka | Průměrná spotřeba | Nejnižší naměřená | Nejvyšší naměřená | Počet vozů |
|---|
| 2024 | | 116 kW | benzínový | automat | 5.03 l/100km | 4.35 l/100km | 5.89 l/100km | 4 |
| 2024 | | 103 kW | benzínový | automat | 5.86 l/100km | 4.89 l/100km | 6.32 l/100km | 7 |
| 2024 | | 103 kW | benzínový | manuál | 5.86 l/100km | 4.89 l/100km | 6.32 l/100km | 7 |
Spotřeba udávaná automobilkou Renault:
| Motor | Palivo | Kombinovaná | Město | Mimo město |
|---|
| E-Tech Full Hybrid 160 Multi-Mode-automat | Benzín | 4 l/100km | 5 l/100km | 3 l/100km |
| Mild Hybrid 140 | Benzín | 5 l/100km | 7 l/100km | 5 l/100km |
| Mild Hybrid 140 EDC | Benzín | 6 l/100km | 7 l/100km | 5 l/100km |
| Eco-G 120 | LPG | 7.1 l/100km | – | – |
Spotřeba vozů stejné kategorie (SUV, Nižší střední třída) jako Renault Symbioz
| Model | Motor | Spotřeba | Rozdíl |
|---|
| MINI Countryman | C Steptronic | 4,0 l/100km | +0,0 l |
| Mitsubishi Grandis | 1.3 Turbo | 4,0 l/100km | +0,0 l |
| Nissan Qashqai | 1.5 VC-T e-POWER | 4,0 l/100km | +0,0 l |
| Renault Austral | Mild Hybrid 160 automat | 4,0 l/100km | +0,0 l |
| BMW X2 | sDrive20i Steptronic | 4,0 l/100km | +0,0 l |
| Seat Ateca | 1.0 TSI | 4,0 l/100km | +0,0 l |
| Škoda Karoq | 1.0 TSI | 4,0 l/100km | +0,0 l |
| Citroën C4 X | X Hybrid 145 e-DSC6 | 4,0 l/100km | +0,0 l |
| Citroën C4 | Hybrid 110 You e-DSC6 | 4,0 l/100km | +0,0 l |
| Toyota C-HR | 1.8 Hybrid | 4,0 l/100km | +0,0 l |
| Toyota Corolla Cross | 1.8 Hybrid | 4,0 l/100km | +0,0 l |
| Dacia Duster | mild hybrid 140 | 4,0 l/100km | +0,0 l |
| Hyundai Kona | 1.0 T-GDI Select | 4,0 l/100km | +0,0 l |
| Jeep Compass | Elektro | 5,0 l/100km | +1,0 l |
| KIA Sportage | Kia Sportage 1.6 T-GDI 2WD | 5,0 l/100km | +1,0 l |
Související články