Jihokorejská automobilka Kia nabízí celkem 18 modelů, namátkově třeba EV4, K4, Picanto, EV2 nebo EV3. K4 patří s délkou 4,44 metru k těm větším, šířka je pak 1,85 m, výška 1,435 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,18 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
K4 se vyrábí ve čtyřech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z března 2026. Základní výbava Comfort startuje na 509 980 Kč, model je dostupný v 6 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – K4 je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonech 114, 148 nebo 177 koní. Nejsilnější z nich (1.6 T-GDI DCT7) dosahuje maximální rychlosti 210 km/h a na stovku se dostane za 8 sekund.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou 1.0 T-GDI 48V DCT7. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 65 tisíc. K4 se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
V současné době je na Kia K4 k dispozici zvýhodněná cena od 469 980 Kč, což představuje úsporu 40 000 Kč (8 %) oproti běžné ceníkové ceně. Výkupní bonus 20 000 Kč + sleva. Nabídka platí do 31. května 2026.
Aktuální generace Kia K4 je v prodeji od roku 2026.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 1.0 T-GDI ve výbavě Comfort platili přibližně 5 264 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 121 700 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Kia K4 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Kia Finance v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 114 kusů modelu Kia K4. Tím se řadí jako 64. nejregistrovanější vůz v ČR. Podobný počet registrací měly Opel Mokka (114 kusů), Honda CR-V (113 kusů) nebo Citroën C3 (111 kusů).
Za posledních 6 měsíců (od listopadu 2025) bylo celkem registrováno 282 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Kia získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,2 z 10 a obsadila 10. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Kia dlouhodobou průměrnou poruchovost 28,3 % (13. z 14 značek v žebříčku).
Nová Kia K4 startuje v českém ceníku od 509 980 Kč za základní motor 1.0 T-GDI 116 koní s manuálem. Vrchol nabídky tvoří verze GT-Line se 180koňovým 1.6 T-GDI a dvouspojkou za 744 980 Kč. V akci platné do 31. května 2026 lze základní motor pořídit za 469 980 Kč díky kombinaci slevy a výkupního bonusu. Hlavními rivaly jsou Škoda Scala od 539 900 Kč a Volkswagen Golf od 649 900 Kč.
Detailní recenze a hodnocení 75/100 najdete v naší master recenzi.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 85 kW - 132 kW |
| Maximální rychlost | 186 - 210 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 - 12 s |
| Série | K4 (CL4m) (od 11/25) |
| Začátek výroby | CL4m |
| Začátek výroby modelu | K4 1.0 T-GDI |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1435mm |
| Šířka | 2055mm |
| Délka | 4440mm |
| Rozvor | 2720 mm |
| Objem kufru | 438 / - l |
| Hmotnost | 1415 - 1500/1870 - 1940 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 140 |
| Kombinovaná | 5 - 6l/100km |
| Město | 7 - 9 l/100km |
| Mimo město | 5 - 7 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 509 980 Kč - 744 980 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 710 - 1410 kg |
| Nebrzděný | 300 - 600 kg |
Nowa Kia K4 na tle rywali. Porównanie 5 benzynowych kompaktówmagazynauto.pl
- Najszersze wnętrze w stawce z największą ilością miejsca dla pasażerów
- Największy bagażnik w teście (438–1217 l)
- Nowoczesna, charakterystyczna stylistyka
- Średnie spalanie 7,1 l/100 km wyższe niż u rywali z hybrydą
- Ukryte klamki tylnych drzwi niewygodne w użyciu
- Wysoka cena 156 490 zł w wersji testowej
Kia K4 Hatchback představuje praktičtější alternativu k sedanu, která za mírný příplatek nabízí výrazně větší zavazadelník a více prostoru nad hlavou vzadu. Přestože postrádá pohon všech kol, ve verzi GT Line Turbo láká na výkonnější motor a klasickou automatickou převodovku.MotorWeek
- Větší zavazadlový prostor o objemu 628 litrů (po sklopení sedadel až 1679 litrů).
- Lepší prostornost v oblasti hlavy pro cestující na zadních sedadlech oproti sedanu.
- Klasická osmistupňová automatická převodovka u verze Turbo jako vylepšení oproti CVT.
- V nabídce zcela chybí pohon všech kol, k dispozici je pouze přední pohon.
- Příplatek 500 dolarů za karoserii hatchback ve srovnání se standardním sedanem.
Test Kia K4 1.6 T-GDI: Nástupce Ceedu je skvělý hatchbacke-flotila.cz
- Nejpovedenější design v současné nabídce značky
- Dynamický motor 1.6 T-GDI s rychlým zátahem z nízkých otáček
- Moderní kabina s fyzickými tlačítky pro klimatizaci
- Dvouspojková převodovka má zpoždění při rozjezdu
- Kufr narostl jen o 43 l na 438 l (mild-hybrid jen 328 l)
- Motor je při vyšších otáčkách hlučný
- Vypnutí asistentů vyžaduje kombinovaný rituál přes menu
Kia K4 se snaží konkurovat Volkswagenu Golf, ale už neútočí nízkou cenou, která se v testované výbavě vyrovnala německému standardu. Vůz nabízí prostorný interiér, ovšem jeho radikální designový jazyk bude pravděpodobně budit rozporuplné emoce.Fahr doch
- Velkorysý vnitřní prostor s dostatkem místa pro nohy cestujících.
- Vysoká katalogová cena 43 000 eur srovnatelná s modelem VW Golf.
- Velmi kontroverzní design exteriéru, zejména v oblasti zadního C-sloupku.
Recenzent je fascinován odvážným a moderním designem vozu, který považuje za esteticky velmi vydařený. Zároveň však upozorňuje na výrazné ergonomické nedostatky, jako je nepraktický tvar dveří a obtížné nastupování. Celkový dojem je takový, že styl v tomto případě dostal přednost před každodenní praktičností.topspeedsk
- Velmi atraktivní a moderní design, který na první pohled zaujme
- Výrazné a unikátně dlouhé směrovky, které přispívají k originálnímu vzhledu
- Nepohodlné nastupování do nízkého vozu vyžadující téměř sportovní ohebnost
- Nepraktický a ostrý výčnělek na hraně dveří, o který se lze snadno udeřit
- Světlomety vystrčené až do rohů karoserie jsou náchylné k poškození při parkování
Test: Kia K4 GT-Line – kompromis (prawie) idealnyautokult.pl
- Dojrzałe i zaskakująco wygodne zawieszenie
- Bogate wyposażenie już w standardzie
- Dużo miejsca w drugim rzędzie siedzeń
- Ospała skrzynia przy ruszaniu z opóźnieniem sprzęgła
- Wysokie zużycie paliwa w mieście (10–12 l/100 km)
- Tylna kanapa mogłaby być wygodniejsza
Kia K4 1.6 T-GDI 180 koní - směrem ke střední tříděMagazyauto
- Velkorysý prostor pro nohy vzadu (77 cm) a kufr 438 litrů
- Zklidněný podvozek i na 18" kolech, komunikativní řízení, víceprvková zadní náprava
- Motor 1.6 T-GDI 180 koní zrychluje 0-100 za 7,6-8,3 s, kultivovaný chod a hbitá DSG
- Průměrný prostor nad hlavou - zepředu limit 1,9 m, vzadu 1,85 m
- Chybí dvojitá podlaha v kufru a druhé madlo pro zavírání víka
- Masivní páka automatické převodovky zabírá místo v tunelu
- Nechybí chytré hlasové ovládání
Kia znovu staví kombík se spalovacím motorem pro NizozemskoAutoblog NL
- 604 litrů zavazadlového prostoru
- Elektrické víko kufru standardně
- Ruční řazení u základu
- Do NL jen 1.0 mild-hybrid zpočátku
- 1.6 verze bez manuálu
- Cena zatím neznámá
Test: KIA K4 1.6 T-GDi: Vidíme pridanú hodnotu oproti Ceedu, nudný interiér práveže oceňujememagazin.autobazar.eu
- Mimořádně prostorná zadní část s kufrem 438 l
- Turbomotor 150 koní s plynulým výkonem v Eco režimu
- Intuitivní ovládání a spolehlivá klimatizace
- 7stupňová dvouspojka pracuje při nízkých rychlostech nervózně
- Reálná spotřeba 7,9–8,0 l/100 km převyšuje udávané hodnoty
- Fádní interiér s černo-šedými plasty bez prémiového dojmu
- Chybějí praktické úložné prvky (boční přihrádky, síťky)
Kia K4 představuje odvážnou designovou změnu a oproti předchůdci narostla ve všech směrech, což jí dodává sebevědomý postoj. Přestože nízká stavba a dlouhé převisy budí obavy, vůz v testu prokázal, že s opatrností zvládne i běžné městské nástrahy. Celkově auto působí naživo velmi zajímavě a díky specifickému laku může být i praktické na údržbu.Rasto Chvála GARAZ.TV
- Větší vnější rozměry a o 7 cm delší rozvor náprav oproti modelu Ceed
- Bezpříplatková barva Morning Mist efektivně maskuje nečistoty na karoserii
- Výrazný a nezaměnitelný design, který naživo působí lépe než na fotografiích
- Světlomety umístěné v rozích karoserie jsou velmi náchylné k poškození
- Dlouhý přední převis v kombinaci s nízkou světlou výškou 140 mm
- Karoserie je o 12 mm nižší než u Ceedu, což ztěžuje nastupování
Nová Kia K4 konečně dorazila i k nám. Češi ji mohou milovat nejen díky nízké ceněauto.cz
- Konkurenceschopná startovní cena 489 980 Kč v promo akci
- Sedmiletá záruka, první 3 roky bez omezení km
- Široká motorizace 1.0 až 1.6 s manuálem i automatem
- Pouze benzinové motory, elektrická verze řešena samostatně jako EV4
- Záruka po prvních 3 letech omezena na 150 000 km
- Silná konkurence Škoda Scala, Hyundai i30, Opel Astra
- Základní motor jen 85 kW