Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2025
Francouzská automobilka Peugeot nabízí celkem 24 modelů, namátkově třeba 2008, 3008, 5008, e-2008 nebo e-3008. 3008 patří s délkou 4,542 metru k těm menším, šířka je pak 1,895 m, výška 1,641 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
3008 se vyrábí ve třech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026. Základní výbava Business startuje na 779 000 Kč, model je dostupný v 3 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – 3008 je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Ke koupi jsou ve výkonech 134, 143 nebo 192 koní. Nejostřejší z nich (1.6 Plug-In Hybrid 195 e-DSC7) dosahuje maximální rychlosti 220 km/h a na stovku se dostane za 8 sekund.
Dostupná je verze se šestistupňovou automatickou převodovkou Peugeot 3008 Hybrid 136 e-DCS6 ve spojení s výbavou ALLURE Hybrid.3008 se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci třeba rumunská automobilka Dacia nabízí Bigster s motorem hybrid-G 150 4x4 EDC za 699 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Peugeot 3008 Hybrid 136 e-DCS6 ve výbavě Business platili přibližně 6 739 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 155 788 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Peugeot 3008 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V prosinci 2025 bylo v ČR registrováno 54 kusů modelu Peugeot 3008, z toho 24 nových a 30 ojetých. Podobný počet registrací měly Honda CR-V (54 kusů), Seat Ibiza (53 kusů) nebo Mazda CX-5 (51 kusů).
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Peugeot 3008 hodnocení 7,1 z 10. Značka Peugeot celkově obsadila 34. místo z 39 hodnocených značek se skóre 6,4.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Peugeot dlouhodobou průměrnou poruchovost 24,7 % (9. z 14 značek v žebříčku).
Uživatelé nejčastěji porovnávají Peugeot 3008 s modely Peugeot 2008, Peugeot 5008, Renault Arkana, Seat Ateca nebo Opel Grandland.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 100 kW - 143 kW |
| Maximální rychlost | 201 - 220 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 - 10 s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1641mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4542mm |
| Rozvor | 2739 mm |
| Objem kufru | 520 / - l |
| Hmotnost | 1648 - 1953/2080 - 2420 Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 2 - 5l/100km |
| Město | 5 l/100km |
| Mimo město | 4 l/100km |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 81 km |
| Dojezd WLTP | 81 km |
| Dojezd město | 108 km |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 17 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 135 km/h |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 652 892 Kč - 1 029 000 Kč |
| Minimální výbava | ALLURE Hybrid |
| Brzděný | 1200 - 1550 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Peugeot 3008 P61 (2023–nyní)AutoWeek
- Různé druhy pohonů včetně EV
- Luxusní interiér s i-Cockpit
- Komfortní jízda na dlouhé vzdálenosti
- Omezený prostor na zadních sedadlech
- Žádný frunk u elektrických verzí
- Pomalé digitální displeje
- Problémy s MyPeugeot aplikací
Testováno v roce 2025